Спецпроект

Помер Віктор Черномирдін

Колишній посол РФ, один із творців імперії "Газпрому" і екс-глава уряду в Україні дуже переживав смерть дружини, яка померла в березні цього року після тривалої хвороби.

У ніч на середу, 3 листопада, на 73 році життя помер відомий російський політик Віктор Черномирдін.

Як повідомляє "РИА Новости", Черномирдін помер о 4:00 (3:00 за Києвом) у Москві. Останнім часом він дуже хворів.

За словами джерела, близького до оточення політика, Черномирдін дуже переживав смерть дружини, яка померла в березні цього року після тривалої хвороби. Подружжя разом прожило майже півстоліття, виховавши двох синів.

Черномирдін з грудня 1992 по березень 1998 року очолював уряд Росії, з 2001 по 2009 рік був послом Росії в Україні.

Останнім часом Черномирдін обіймав посаду спеціального представника президента РФ з питань економічного співробітництва з державами - учасниками СНД.

Черномирдін став автором низки крилатих фраз, найвідоміша з яких - "хотілося, як краще, а вийшло, як завжди", а також: "Яку б громадську організацію не створювали, а виходить КПРС".

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.