Спецпроект

Не стало легендарного футбольного воротаря та коментатора

У Москві у віці 74 років помер футбольний коментатор, колишній футболіст збірної СРСР Володимир Маслаченко. Всі матчі чергового туру чемпіонату Росії почались з хвилини мовчання, а гравці вийшли на поле з траурними стрічками.

18 листопада Маслаченко потрапив до реанімації, в нього діагностували інсульт. Стан Маслаченка був стабільно важким.

Останні роки Володимир Маслаченко працював коментатором на телеканалі  "НТВ-Плюс Футбол". Спортивною журналістикою він займався з 1970 року, отримавши репутацію головного футбольного коментатора Росії, нагадує "Телекритика".

Маслаченко народився в райцентрі Васильківка на Дніпропетровщині. Почав виступи за "Спартак" (Кривий Ріг), дніпропетровський "Металург", але воротарську славу здобув у московському "Спартаку", в складі якого в 1962 році став чемпіоном СРСР.

1961 року Маслаченка було визнано кращим воротарем країни. Він увійшов до Клубу Лева Яшина, що об'єднував голкіперів, які провели не менше 100 офіційних матчів без пропущених голів.

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.