Спецпроект

СПРАВУ БАНДЕРИ-ГЕРОЯ ЩЕ НЕ ЗАКІНЧЕНО - АДВОКАТ

Адвокат Степана Бандери-молодшого Роман Орєхов каже, що інформація на сайті президента Януковича про скасування рішенням суду указу "Про присвоєння Степану Бандері звання Герой України" - відверта маніпуляція громадською думкою.

Про це інформує "Україна Молода".

"Цей указ, за рішенням Донецького апеляційного адміністративного суду, скасований ще 23 червня 2010 року, - повідомив Орєхов. - Саме з того часу на сайті Верховної Ради цей указ визначений як нечинний. Тому повідомлення прес-служби Президента - звичайнісінька провокація".

Роман Орєхов вважає, що така інформація на офіційному сайті президента з'явилася цілеспрямовано - саме в день розгляду аналогічної справи Шухевича, за аналогічним позовом того ж донецького юриста Володимира Оленцевича.

"Це цілеспрямовано зроблено саме в день розгляду справи Шухевича, - сказав Орєхов. - Просто журналісти не отримали порцію смажених новин, у Шухевича не забрали звання Героя України, тож потрібно було штучно підігріти цю делікатну тему".

Насправді ж у справі Степана Бандери не поставлено крапку, наголошує Орєхов, який представляє інтереси онука Бандери, теж Степана.

На постанову суду апеляційної інстанції подано низку касаційних скарг до Вищого адміністративного суду України. Наступний розгляд справи призначено на 29 березня 2011 року.

Інтерв'ю з росіянином Романом Орєховим, який представляє в українському суді Бандеру, читайте тут

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.