Спецпроект

Вдова і донька Єльцина відкрили виставку в Києві

У Києві відкрилася виставка "Людина змін", присвячена 80-річчю з дня народження першого президента Російської Федерації Бориса Єльцина.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"1 лютого поточного року в Росії відзначалось 80-річчя з дня народження Бориса Єльцина. Але ці заходи були б неповними, якби сьогодні не була проведена ця виставка, - сказав посол Росії в Україні Михайло Зурабов, виступаючи на церемонії відкриття в п'ятницю. - Борис Миколайович зробив багато, щоб Україна відбулася як незалежна держава з її зовнішньою і внутрішньою політикою".

Для відкриття виставки до Києва приїхали вдова Бориса Єльцина Наїна Єльцина і дочка Тетяна Юмашева.

Єльцин робить президентом Путіна (ВІДЕО)

"Я дуже рада, що сьогодні в столиці України відкрилася виставка фотографій і документів, присвячених пам'яті Бориса Миколайовича. Він любив Україну і за долю її завжди переживав", - сказала Наїна Єльцина.

На виставці представлені фотографії, документи, книги, присвячені Єльцину, а також його власні книги, які він написав.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.