Спецпроект

Анонс: міжнародний форум про початок війни Третього рейху з СРСР

До 70-ї річниці нападу німецького вермахту на СРСР німецький федеральний фонд "Пам'ять, Відповідальність та Майбутнє" та Інститут глобальних та європейських студій Лейпцига вперше в Україні проведуть міжнародний форум "Історичної Майстерні Європи".

Тема форуму звучить як "1941 рік: німецька нищівна війна в Україні та її учасники", повідомляють організатори заходу.

Форум відбудеться вчетверте - до цього він проходив у Лейпцигу, Вроцлаві та Вільнюсі.

Молоді науковці з усієї Європи дискутуватимуть в Києві про сучасну європейську історію, з акцентом на Другій Світовій Війні та її учасниках на території України. З особливою увагою буде розглянуто тему Голокосту, долі українських євреїв під час Голокосту та стан пам'яті в українському суспільстві про Голокост.

Під час Міжнародного Форуму відбудеться декілька публічних заходів, на які запрошують усіх зацікавлених:

21.06.2011: Лекція Франка Голчевскі "Визволення чи окупація? Німці та українці в 1941 року", модератор: Георгій Касьянов.

22.06.2011: Показ фільму "Назви своє ім'я" (2006) реж. Сергій Буковський. Український фільм тематизує Голокост на основі інтерв'ю зі свідками.

23.06.2011: Подіумна дискусія "1941 рік: німецька нищівна війна, Голокост та українське суспільство". В дискусії прийматимуть участь історики з Києва, Мюнхена і Гамбурга - Франк Гольчевскі, Венді Ловер, Андрій Портнов та Юрій Шаповал.

Вхід на всі заходи вільний. Початок - о 19 годині. Всі дискусії будуть перекладатися українською. Попередньо просять зареєструватися на oleksandra.bienert А gmx.de

Міжнародний Форум проводиться у партнерстві з представництвом Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.