Спецпроект

Пам'ятник радянським воїнам в Херсоні незабаром повернеться

Пам'ятна стела на честь подвигу радянських воїнів у Херсоні, раніше розташована на площі імені Героїв Сталінграду, перенесена в безпечне місце, щоб уникнути можливого пошкодження під час будівельних робіт у районі цієї ділянки.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Пам'ятний знак - це збірно-розбірна конструкція з гранітних блоків. Під час будівельних робіт вона могла пошкодитися, тому і було рішення тимчасово її демонтувати. Зараз пам'ятний знак перенесено у безпечне місце", - повідомила керівник прес-служби мерії Херсона Тетяна Сазонова.

За її словами, коли будівництво закінчиться, стелу повернуть на ту ж площу. "Питання про те, щоб перенести її на інше місце, навіть не розглядалося", - запевнила Сазонова.

Як повідомлялося, в Херсоні з площі імені Героїв Сталінграду прибрали пам'ятну стелу на честь подвигу радянських воїнів. Пам'ятний знак нібито заважав будівництву торгівельного центру.

Народний депутат України від КПУ Катерина Самойлик вважає цю подію актом вандалізму: "Думаю, що без згоди мера міста, "регіонала" Володимира Сальдо стела не була б знесена".

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.