Спецпроект

Прикарпатський прокурор оскаржив заборону червоних прапорів

Прокурор Івано-Франківської області Володимир Дем'яник оскаржив рішення обласної ради про заборону використання в області червоних прапорів.

Про це УНІАН повідомили в Івано-Франківській обласній раді.

"Івано-Франківським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі за позовом заступника прокурора Івано-Франківської області Дем'яника до Івано-Франківської обласної ради про визнання нечинними та скасування п.п. 3, 4 рішення обласної ради від 15.04.2011 року № 114-5/2011 "Про звернення обласної ради "9 травня - День пам'яті".

Судовий розгляд справи призначено на 29 серпня.

Пункт 3 рішення облради, яке оскаржив прокурор, передбачає "заборону на території Івано-Франківської області публічного використання... антиконституційних червоних прапорів (так званих "червоних прапорів перемоги") на всіх державних установах області, будівлях державної та комунальної форм власності, інших спорудах, незалежно від їх форм власності та підвідомчої підпорядкованості".

А пункт 4 "доручає облдержадміністрації, райдержадміністраціям, районним радам, міським, сільським та селищним головам забезпечити неухильне та повне виконання на території області цього рішення...".

У серпні 2011 року прокуратура Львівської області звернулася з позовом до апеляційного суду Львівської області, вимагаючи визнати незаконним і таким, що підлягає скасуванню, рішення сесії Львівської міськради, що забороняє використовувати 9 травня радянську і нацистську символіку.

Всі новини про червоні прапори до 9 травня читайте за тегом "День Перемоги".

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!