В Україну приїде автор історичних детективів про Львів

14-18 вересня під час Літературного фестивалю, який традиційно відбувається в рамках Форуму видавців, Львів учетверте відвідає найвідоміший польський автор ретро-детективів Марек Краєвський.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Це - третій твір письменника, дія якого відбувається в довоєнному Львові. Попередні романи, перекладені українською - "Голова Мінотавра" та "Еринії".

Український переклад "Чисел Харона" з'явився невдовзі після видання його в Польщі - у травні цього року, де книжка відразу посіла перші місця в списках бестселерів:

"Дія роману відбувається в травні 1929 року. Комісара Едварда Попельського за порушення службової субординації звільняють з поліції. Нарешті в нього з'явився час на розв'язування математичних головоломок і... кохання. Вродлива Рената вмовляє його взятися за ризиковане розслідування, яке віщує суцільні проблеми.

Тим часом Львів знову вирує. Жорстокі злочини вражають місто. І лише одна людина здатна зрозуміти, що приховується за таємничим листом від убивці. У "Числах Харона" Попельський отримує шанс змінити власне життя - повернутися до поліції й одружитися з коханою жінкою. Але кохання сліпе, так само, як справедливість".

Крім того, львівська корпорація "Фест" та видавництво "Урбіно" 15 вересня проведуть першу екскурсію місцями подій романів Марека Краєвського у Львові - "Кримінальні таємниці Львова комісара Попельського".

"Екскурсанти матимуть можливість ознайомитися з довоєнним кримінальним Львовом, побачити на власні очі будинки, ресторани, кнайпи, де відбувалися події трьох "львівських" романів, а вбрані в стилізовані костюми 30-х років минулого століття екскурсоводи допоможуть поринути в неповторну атмосферу Львова. Перед вашими очима постануть не лише чудові краєвиди оспіваного поетами міста-саду, а й похмурі закапелки, де чаїться зло. Екскурсії проводитимуться щоденно протягом тривання Форуму видавців", - розповіли організатори заходу.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.