За зневагу до археології забудовників оштрафовано на 2,3 млн грн

Прокуратура Подільського району Києва порушила кримінальну справу відносно посадових осіб ТОВ "Тана-ЛТД", з вини яких було знищено археологічний шар грунту на земельній ділянці в історичній частині міста.

Про це повідомляє прокуратура Подільського району столиці.

Прокуратура провела перевірку на підставі звернення головного управління охорони культурної спадщини КМДА про законність проведення будівельних робіт на вул. Нижній Вал, 17.

В результаті перевірки було встановлено, що працівники ТОВ "Тана-ЛТД", порушуючи вимоги статті 37 закону "Про охорону культурної спадщини", незаконно розрили котлован площею майже 800 кв.м і глибиною 2,5-3 м без проведення комплексу наукових археологічних досліджень з вивчення та фіксації пам'ятки.

"Таким чином, перевищивши повноваження, вони вчинили дії, які дозволяються тільки в особливих випадках, за особливим дозволом і з особливим порядком проведення. У результаті державним інтересам завдано збитків у сумі понад 2,3 млн грн", - йдеться в повідомленні.

Раніше по вул. Нижній Вал, 17 стояв 2-поверховий житловий будинок з магазинами на першому поверсі середини 19 століття. На будівлі 150 років зберігався оригінальний різьблений дерев'яний декор, проте її знесли в кінці червня 2011 року для будівництва на цьому місці 5-поверхового житлового будинку.

Ділянка розташовується на території Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ".

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.