В Києві вшанують героїв Другого Зимового походу

Київська Спілка Української Молоді в Україні запрошує вшанувати героїв визвольних змагань часів УНР.

18 листопада (п'ятниця) 19-00 - зустріч з відомим військовим істориком, автором монографій про Армію Української Народної Республіки Ярославом Тинченком.

Також відбудеться перегляд фільмів "Похід у безсмертя" та "Собор на крові" присвячених визвольним змаганням та зокрема героям Базару.

Бої на Житомирщині. Спогади офіцера Армії УНР

20 листопада (неділя) 11-30 - громадська панахида за учасниками Другого Зимового Походу біля пам'ятника "Старшинам Армії УНР уродженцям м.Києва".

 Як дістатися до пам'ятника старшинам Армії УНР від метро "Оболонь"

Цими вихідними Україна вшанує героїв Другого Зимового Походу, які полягли під селом Базар Житомирської області. Буремного 1921 року півтори тисячі солдат УНР здійснили рейд територією окупованої України з надією здійняти повстання проти більшовиків.

Козак Армії УНР. Одяг і зброя (ФОТО)

359 вояків були розстріляні біля с.Базар за відмову перейти на службу до червоних.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.