В аеропорту "Бориспіль" продають ляльку Сталіна (ФОТО, оновлено)

Серед сувенірів, які пропонуються туристам в Україні, сувенірний магазин терміналу Б аеропорту Бориспіль у Києві поряд із ляльками-козаками продає ляльку Сталіна. У переддень Євро-2012 Україна пропонує як сувенір Сталіна, режим якого засуджений Європою нарівні із гітлерівським.

Про це написав 27 листопада у своєму Facebook історик Володимир В’ятрович, який саме вилітав до Вільнюса на міжнародну конференцію, присвячену історії та пам’яті про злочини комунізму.

"Між Віктором Андрійовичем і козачком — Йосиф Віссаріонович! Такими сувенірами вітає Україна туристів у сувенірному кіоску на летовищі у Борисполі (термінал Б). Лялька Сталіна на пам’ять про країну, де він убив мільйони?! Це — знущання", — написав він і розмістив фото. 

 Ющенко і Сталін

Потім В’ятрович додав: "Щойно розмовляв з продавчинею. З’ясував — виробник і постачальник український".

Нагадаємо, що Сталін визнаний українським судом винним у геноциді українців — організації Голодомору 1932-33 років.

 Фото: Володимир В'ятрович

Світ та Європа засудили сталінський режим нарівні з гітлерівським. Зокрема, Європейський парламент проголосив 23 серпня Європейським днем пам’яті жертв сталінізму та нацизму.

У квітні 2008 року російські ЗМІ здійснили інформаційну кампанію, де факт продажі в одній із київських крамниць виробленої на Тайвані ляльки Гітлера було подано як масштабну індустрію з пропаганди нацизму серед дітей в Україні.

Прес-секретар ДП МА "Бориспіль" Оксана Ожигова повідомила, що адміністрація аеропорту вживе заходів, щоб подібні сувеніри не продавалися на території летовища.

"Дуже прикро, що в Україні виробники і постачальники сувенірної продукції заробляють на тому, що суперечить національним принципам і традиціям, національній пам’яті, - зазначила Ожигова. - Зі свого боку, ми зробимо все можливе для того, щоб в аеропорту "Бориспіль" такої продукції не було. Однак варто пам’ятати, що такі сувеніри продаються по всій Україні. Хто змінить ситуацію на рівні національної свідомості?".

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.