У Британії продавали "Майн Кампф" як найкращий подарунок на Різдво

"Ідеальний подарунок на Різдво" – такою наліпкою у великому британському книжковому магазині помітили книгу Адольфа Гітлера "Майн Кампф" ("Моя боротьба").

Про це повідомляє "Друг читача".

Інцидент відбувся з найбільшою мережею британських книжкових магазинів – The Waterstones - в місті Хаддерсфілд; саме там книга Гітлера, що стала наріжним каменем нацистської ідеології і в багатьох країнах заборонена як екстремістська, була позначена стікером "ідеальний подарунок на Різдво".

Окрім того, наліпка повідомляла, що "Майн Кампф" – "необхідне читання для кожного, хто хоче зрозуміти одну з найпідліших особистостей в історії. Тим не менш, напис про "ідеальний подарунок" було зроблено куди більшими літерами.

Про все це стало відомо після того, як у керівництво Waterstones звернувся зі скаргою один із співробітників магазину. Судячи з усього, стікер наклеїли його колеги, що виявили в інтернеті або вирішили самостійно, що книга Гітлера – потенційний хіт різдвяних продажів. Представники компанії негайно оприлюднили офіційні вибачення за курйоз.

У цілому у світі щорічно продається близько 20 тисяч примірників англомовного перекладу "Майн Кампф"; відомий випадок, коли в одному магазині в Індії книзі надали статус "бестселера".

Нагадаємо, у листопаді 2011 року в сувенірній крамниці аеропорту "Бориспіль" були спроби продавати ляльку у вигляді Сталіна.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.