Британія збудує меморіал своїм загиблим у Севастополі

Посольство Великої Британії в Україні ініціює будівництво меморіалу загиблим в Балаклавському бою британським воїнам у Севастополі.

 

Про це повідомляють "Українські новини" з посиланням на відділ у справах преси та інформації Севастопольської міської державної адміністрації.

За даними відомства, заступник голови Севастопольської міськдержадміністрації обговорив питання будівництва меморіалу із заступником голови посольства Великої Британії в Україні Мартіном Деєм.

При цьому Дей повідомив, що зараз англійська сторона готує проект меморіального комплексу, що буде передано у міськдержадміністрацію для затвердження.

"Ми розглянемо проект на містобудівній нараді, і, якщо ескіз комплексу буде затверджено, Велика Британія профінансує його будівництво. Думаю, незабаром у нашому місті з'явиться новий меморіальний комплекс", - сказав Арабаджі.

Учасники зустрічі також обговорили можливість реконструкції англійського військового кладовища, розташованого на Каткартовому пагорбі в Севастополі.

Балаклавська битва відбулася 13 жовтня 1854 і була одним з найбільших боїв Кримської війни 1853-1856 років між союзними силами Великої Британії, Франції й Туреччини проти Російської імперії.

 

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.