Донеччанина засудили у Москві за свастику

У всеросійському списку терористів "засвітився" 19-річний українець. Федеральна служба з фінансового моніторингу оприлюднила список організацій та людей, відносно яких є "відомості про їхню причетність до тероризму, екстремістської діяльності або фінансуванні такої".

Про це повідомляє "Сегодня".

Всього в переліку 43 людини, в число яких потрапив і 19-річний мешканець Макіївки Донецької області Володимир Шалімов. Він наймолодший у цьому списку.

До жодних вибухів чи підготовки терактів він не причетний. За даними російської служби фінмоніторингу, в лютому цього року українець разом з 23-річним жителем Москви розмалював стіну житлового будинку на московській вулиці Попутная "свастикою і націоналістичними гаслами, що закликають до агресії".

За це молодиків судили в Москві за статтею кримінального кодексу РФ "Розпалення ненависті або ворожнечі" і покарали 6-ма місяцями позбавлення волі умовно.

Дивіться також: "Донецькі шахтарі спалили прапори СРСР і Третього рейху. ВІДЕО"

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.