Спецпроект

В Києві з'явиться музей, де можна буде створити торнадо

На Подолі в кінці вересня відкриється музей популярної науки і техніки, де можна буде створювати штучну блискавку і торнадо.

Про це повідомляє Сегодня.

На трьох поверхах музею розмістяться експонати з розділів хімії, фізики, анатомії, акустики, механіки, біології, астрономії, логіки.

Особливість експозиції - в інтерактивності. До всього, що є в музеї, можна буде торкатися, а також створювати щось власними руками. Спеціальний співробітник музею зможе продемонструвати будь-який дослід. Наприклад, можна буде створити і запустити хмару, зробити копію блискавки або торнадо, перевірити предмети на провідність електрики.

Що стосується цін, то організатори обіцяють, що в будні вхід для дорослого коштуватиме 75 грн., для дітей 55 грн., а у вихідні - 85 і 65 грн відповідно.

Сучасні музеї науки і техніки, що з'явилися в світі за останні роки, відрізняються від звичних і нудних столпів наукового знання і архітектурою, і самим підходом до подачі інформації.

Найцікавішими інтерактивними музеями науки і техніки за різними оцінками вважаються: Парк Ла-Віллет і Містечко науки і техніки (Париж, Франція); Науковий центр "Немо" (Амстердам, Нідерланди); Науковий центр "Еврика" (Тіккуріла, Фінляндія); Мірайкан (Токіо, Японія); Експлораторіум (Сан-Франциско, США); Шанхайський музей науки і техніки (Шанхай, Китай); німецький музей (Мюнхен, Німеччина); Corpus (Лейден, Нідерланди); Місто мистецтв і наук (Валенсія, Іспанія); Національний музей науки (Квачхон, Корея).

Теми

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.