Спецпроект

В каліфорнійському музеї злодії поживились золотом

З Каліфорнійського музею вкрали унікальний золотий самородок "Фрікот". В цілому здобиччю грабіжників стали дорогоцінні камені і золото на загальну суму в два мільйони доларів.

Про це пише siteua.org

Cамородок «Фрікот» вагою близько 6,5 кілограмів - єдиний настільки великий самородок, видобутий під час "Золотої лихоманки", що залишився в первозданному вигляді.

Злочинці, яких, імовірно, було двоє, прийшли в Каліфорнійський музей мінералів і гірської промисловості вдень. Коли зловмисники забирали «Фрікот», спрацювала сигналізація, однак злодіям вдалося сховатися до появи поліції в музеї.

У правоохоронних органах Каліфорнії заявили, що злочинцям буде вкрай складно продати викрадене, оскільки походження унікальних матеріалів легко встановити.

Раніше резонансний випадок крадіжки коштовностей стався 5 вересня в Шрі-Ланці. 32-річний громадянин КНР в ході відвідування ювелірної виставки проковтнув діамант вартістю 1 млн 800 тис. рупій (близько 14 тис. доларів). Китаєць підійшов до однієї з вітрин з дорогоцінними каменями і попросив показати йому діамант, а потім поклав його в рот. Чоловік з діамантом в шлунку був затриманий і переданий поліції. Співробітники правоохоронних органів доставили чоловіка в одну з лікарень міста Коломбо, де медики дали йому проносний засіб.

 

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.