Спецпроект

В каліфорнійському музеї злодії поживились золотом

З Каліфорнійського музею вкрали унікальний золотий самородок "Фрікот". В цілому здобиччю грабіжників стали дорогоцінні камені і золото на загальну суму в два мільйони доларів.

Про це пише siteua.org

Cамородок «Фрікот» вагою близько 6,5 кілограмів - єдиний настільки великий самородок, видобутий під час "Золотої лихоманки", що залишився в первозданному вигляді.

Злочинці, яких, імовірно, було двоє, прийшли в Каліфорнійський музей мінералів і гірської промисловості вдень. Коли зловмисники забирали «Фрікот», спрацювала сигналізація, однак злодіям вдалося сховатися до появи поліції в музеї.

У правоохоронних органах Каліфорнії заявили, що злочинцям буде вкрай складно продати викрадене, оскільки походження унікальних матеріалів легко встановити.

Раніше резонансний випадок крадіжки коштовностей стався 5 вересня в Шрі-Ланці. 32-річний громадянин КНР в ході відвідування ювелірної виставки проковтнув діамант вартістю 1 млн 800 тис. рупій (близько 14 тис. доларів). Китаєць підійшов до однієї з вітрин з дорогоцінними каменями і попросив показати йому діамант, а потім поклав його в рот. Чоловік з діамантом в шлунку був затриманий і переданий поліції. Співробітники правоохоронних органів доставили чоловіка в одну з лікарень міста Коломбо, де медики дали йому проносний засіб.

 

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.