Спецпроект

Жінка обмалювала маркером картину у філії Лувра. ФОТО

Поліція французького міста Ланс затримала в четвер 28-річну відвідувачку місцевого відділення Лувру, що зробила напис на полотні Ежена Делакруа "Свобода на барикадах".

Про це пише bfm.

Незадовго до закриття музею жінка дістала чорний маркер і почала писати на одній з найвідоміших картин, виставлених на експозиції, що недавно відкрилася.

Один з відвідувачів і охоронець залу зупинили порушницю і викликали поліцію.

Картина Делакруа "Свобода на барикадах"

Адміністрація музею висунула позов. Слідство з'ясовує мотиви вчинку жінки.

На щастя, за словами експертів, картину можна відновити.

"Це дуже поверхневий напис, нанесений на шар лаку. Її, мабуть, легко очистити", - сказала представниця музею.

Найближчим часом експерти визначать, чи вдасться музею відновити пошкоджений шедевр своїми силами або доведеться відправити картину зовнішнім фахівцям на реставрацію.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.