Спецпроект

Франкфуртський музей подарує Йоко Оно виставку

Франкфуртський музей Ширн Кунстхалле (Schirn Kunsthalle) підготував масштабну виставку до 80-річчя Йоко Оно, зібравши в своїх стінах близько 200 робіт японської художниці за 60 років її творчості - фільми, інсталяції, малюнки, тексти та багато іншого.

Про це пише "Обозреватель".

Свій день народження Йоко Оно, яка ось вже багато років живе в Нью-Йорку, відзначить 18 лютого, а виставка на її честь у Франкфурті вже відкривається. З 15 лютого по 12 травня Half-a-Wind Show представить публіці все, чим знаменита Оно - починаючи з робіт, завдяки яким вона придбала широку популярність на початку 60-х (Instructions for Paintings, Cut Piece, Grapefruit), закінчуючи недавніми творами.

У музеї Ширн Кунстхалле можна буде побачити її перформанси, відеоінсталяції, роботи, присвячені миру у всьому світі, покійному чоловікові Джону Леннону, а також твори, що вплинули на розвиток концептуального мистецтва та на європейський рух авангардизму "Флюксус". До цього ретроспективу робіт Оно проводила лондонська галерея Serpentine - виставка To The Light там йшла все літо 2012 року.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.