Спецпроект

У Севастопольської панорами з'являться нові зали і експозиції

Цього року на севастопольців і гостей міста чекають нові екскурсійні маршрути по виставкових залах Панорами, повідомила провідний співробітник відділу науково-просвітницької роботи Національного музею героїчної оборони і визволення Севастополя Зоя Дудникова.

Про це пише gostyam.sebastopol.ua.

В одному із залів буде відкрита виставка, присвячена героям підземних битв. Тут розмісили два полотна Діорами Франца Рубо, які до 1941 року перебували перед входом на оглядовий майданчик. І тепер, вперше за багато років, ці полотна знову можна буде побачити у виставковому залі. Крім того експозицію доповнять цікавими історичними предметами не тільки музею, але також з колекції родини Шереметьєвих.

Як розповіла співробітник музею, фондові колекції музею налічують більше 150 тисяч предметів музейного призначення та музею не вистачає площ, є можливість виставляти тільки 4% з усієї наявної колекції. Розширення експозиції стало можливим завдяки московським бізнесмену, який викупив будівлі, що належали одній з турфірм.

Вже підготовлений ескізний проект реконструкції будівлі по Історичному бульвару, будинок 1. До того ж проект передбачає облаштування прилеглої території, якоюй турфірма зовсім не займалася.

Оновлення чекає і фотовиставку на площі перед панорамою, вона буде присвячена 230-річчю заснування Севастополя. І вперше за 35 років вийшов у світ путівник по Панорамі, який зможуть придбати всі бажаючі.

Ціна за вхідний квиток в Панораму влітку залишиться колишньою - 50 гривень, вона була встановлена ​​влітку минулого року і не є найвищою по музеях Криму, відзначає Зоя Дудникова.

Теми

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.