Спецпроект

В Одесі відбудуться презентації для музейників Півдня України

18 квітня в Одесі пройде серія презентацій та майстер-класів для музейних працівників Півдня України. У них візьмуть участь музейники з Одеси, Миколаєва та Херсона.

Про це пише odessa.ua.

Презентації проводяться в Одесі вперше з ініціативи Міжнародної Ради Музеїв України (ІСОМ).

Напередодні презентацій в одеській мерії пройшла прес-конференція, в якій взяла участь заступник начальника міського управління культури і туризму Людмила Крижалко і директор Муніципального музею приватних колекцій імені О. Блещунова, віце-президент Міжнародної Ради Музеїв України (ІСОМ) Світлана Остапова.

"Директор музею імені Блещунова Світлана Остапова увійшла до складу правління дуже впливової організації - Міжнародної Ради Музеїв України. З одного боку - це визнання заслуг і старань колективу цього музею, з іншого боку - це стимул для інших музеїв Одеси влитися в ряди престижної професійної спілки музейників. А це дасть можливість брати участь у конкурсах, боротися за гранти, і дуже серйозні гранти, суми яких можуть досягати півмільйона євро. І з третього боку - участь музеїв нашого міста у міжнародних презентаціях і майстер-класах ICОМ - це додаткову увагу в Одесі, до її минулого, сьогодення та майбутнього ", - підкреслила заступник начальника міського управління культури і туризму Людмила Крижалко.

"У нашій країні немає жодної діючої організації, яка б об'єднувала музейників України. Міжнародна Рада Музеїв (ІCОМ) - це єдина діюча організації, яка має чітко налагоджену структуру і план дій і на рік, і на перспективу. У рамках серії презентацій, які пройдуть в Одесі 18 квітня, музеї Півдня України отримують шанс і стимул для нового витка і роботи, і творчості. Одне з найважливіших завдань ІСОМ - це пропаганда "Кодексу музейної етики", прийнятий 27 років тому і є міжнародним документом, на який орієнтуються всі музейники світу. У цьому Кодексі враховані абсолютно всі питання, пов'язані з функціонуванням та життєдіяльністю музею, з етичними нормами співробітників, які працюють в музеї, з етичними нормами взаємозв'язків музеїв і співтовариств ", - зазначила директор Муніципального музею приватних колекцій імені О. Блещунова Світлана Остапова.

Серія презентацій та майстер-класів для співробітників музеїв Півдня України пройде 18 квітня з 11.00 до 17.00 ув Будинку прийомів Одеської облради за адресою: пров. Санаторний, 2.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.