Спецпроект

У ЛЬВОВІ МУЗЕЙНИКИ ОБМІНЮВАТИМУТЬСЯ ДОСВІДОМ

5 червня 2013 року Державний природознавчий музей (ДПМ) НАН України у Львові розпочинає серію колоквіумів, присвячених різним практичним аспектам сучасної музеології.

Про це повідомляється на ФБ-сторінці музею.

Музейних працівників запрошують на перший колоквіум "Музейна експозиція: від проекту до обладнання" за участю польських спеціалістів.

Події відбуватимуться у рамках проекту "Динамічний музей" фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" за адресою: м. Львів, вул. Театральна, 18.

На перший колоквіум ДПМ НАН України запрошує музейних працівників зі всіх куточків України до пізнання нового та обміну досвідом.

Перша половина дня буде присвячена результатам І-го півріччя виконання проекту ДПМ НАНУ "Природничий музей: від теорії еволюції життя до практики живого музею".

На семінарі працівники музею розкажуть, що їм вже вдалося зробити (концепція діяльності музею, концепція основної експозиції, робота з відвідувачами, створення благодійного фонду тощо), з якими проблемами вони зіткнулися і як їх вирішили.

Участь у семінарі візьме робоча проектна група ДПМ НАН України, музейні фахівці Львова та України, представники Фонду Ріната Ахметова.

Друга половина дня буде присвячена виступам польських музейних експертів.

На лекції Агнєшки Сови-Шенк (архітектор, багаторазовий лауреат конкурсів Міністерства культури Польщі "Музейна подія року" у номінації "Історична експозиція") спеціалісти більше дізнаються про особливості проектування музейних експозицій в пам’ятках архітектури, що так актуально для багатьох музеїв Львова.

 

Про можливості сучасного обладнання музею розповість Др. Влодзімєж Гаєвскі (інженер, голова правління компанії PPH MEGA Sp. z o.o., яка від 1992 року спеціалізується на розробці і виробництві комплексного обладнання для музеїв і галерей).

Попередня реєстрація на колоквіум (із зазначенням місця роботи, посади і контактних реквізитів) і отримання від оргкомітету підтвердження на участь обов’язкові.

Кінцевий термін реєстрації – 3 червня, 17:00: reg.natural.museum@gmail.com

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.