Спецпроект

Курченко пообіцяв відкрити музей "Металіста"

Президент ФК "Металіст" (Харків) Сергій Курченко обіцяє відкрити в цьому році музей клубу.

Про це пише interfax.com.ua.

"Для того щоб молоде покоління харків'ян-любителів футболу не забувало своїх героїв, цього року ми відкриємо музей "Металіста", де кожен зможе познайомитися з історією клубу, особистостями, які створювали цю історію, і досягненнями "Металіста", - цитує С.Курченко прес-служба клубу у вівторок.

С. Курченко - Президент ФК "Металіст"

У своєму зверненні до ветеранів і вболівальників "Металіста" з нагоди 25-річчя перемоги команди в Кубку СРСР С.Курченко відзначив також, що клуб не має наміру зупинятися на "сріблі" у Чемпіонаті України і зробить все, щоб перевершити досягнення попередників.

Як відомо, у серпні 2004 р. у Харкові з ініціативи обласної організації Федерації футболу України було відкрито музей слави харківського футболу. Експонати, представлені в музеї, ілюстрували історію харківського футболу з 1908 р., з моменту створення першого футбольного поля і першої футбольної команди англійцями та бельгійцями на заводі "Гельферіх-Саде" (зараз "Серп і молот"), до самої значимої перемоги "Металіста "- в кубку СРСР в травні 1988-го року.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.