Спецпроект

Садибу Мурашка у Києві перетворять на артцентр

У Києві садибу Мурашка, яка заходиться за адресою М.Житомирська 12а, 12б, 14а, 14б, передадуть на баланс міста та перетворять на артцентр. Про це журналістам повідомив депутат Київради, секретар постійної комісії з власності Павло Тесленко.

Про це пише УНН.

"Садибу Мурашка передадуть на баланс департаменту культури, який має кошти, щоб зробити там реконструкцію. Врешті, ця будівля набуде того вигляду, який вона мала в кращі часи… Таке рішення було прийнято на комісії (постійної комісії Київради з власності – ред.), будуть готуватись певні папери, певні юридичні процедури. Я думаю, що передача буде найближчим часом, мабуть 2-3 тижні", - повідомив П.Тесленко.

За словами депутата, в майбутньому садибу Мурашка планують перетворити на артцентр, а також проводити культурні заходи.

"Я вважаю, що проект дуже вдалий, і через певний час ми побачимо його результати. Проект передбачає, щоб там проводили культурні заклади, буде зроблено артцентр", - зазначив депутат.

Коли саме почнеться ремонт і скільки грошей потрібно на відновлення та реконструкцію садиби, депутат не повідомив, однак зазначив, що "ці гроші в бюджеті".

"Спочатку його треба передати на баланс, потім буде розроблено проект, після проекту буде пройдена експертиза, бо це реконструкція і реставрація. Після того, як буде пройдена експертиза, виділять кошти", - пояснив П. Тесленко.

Будинки кінця ХІХ ст., у яких жив та працював відомий художник Олександр Мурашко, внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, а також є пам’ятками історії, архітектури та містобудування місцевого значення.

В жовтні 2012 року за умисне знищення історичної пам’ятки ХІХ століття – житлової садиби родини художників Мурашків, прокуратура Шевченківського району Києва порушила кримінальну справу стосовно посадовців ТОВ "Пантеон-Інвест" та ТОВ "Вестіга" за ч. 2 ст. 298 КК України - знищення, руйнування або пошкодження пам’яток – об’єктів культурної спадщини історії.

В січні державна виконавча служба Шевченківського райуправління юстиції виконала рішення господарського суду та склала акт з Київрадою повернула у комунальну власність 0,38 га землі, на якій розташовані житлові будинки садиби.

Активісти неодноразово вимагали взяти на баланс міста садибу Мурашка, однак на сесії Киівради 22 травня за відповідне рішення проголосували тільки 21 депутат зі 120.

Вночі 28 червня в садибі трапилась пожежа, вогнем частково пошкоджено перекриття з 2 по 4 поверхи та знищено покрівлю будинку.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.