Спецпроект

Музей підводних човнів у Балаклаві відкриє нові приміщення

Військово-морський музейний комплекс "Балаклава" (музей підводних човнів) у 2014 році відкриє нові експозиції про підземний Севастополь та історію флоту.

Про це пише sevastopol.su.

Довгий час експозиції не оновлювались. У 2014 році відвідувачі музею підводних човнів зможуть побачити експозиції, присвячені історії Військово - морських сил України і "Історії підземних фортифікаційних споруд" - підземному Севастополю.

Остання експозиція буде унікальною. Можна буде побачити документи і почути інформацію, яка раніше була засекречена і ніде не оприлюднювалася.

Крім того, планується відкрити зал з експонатами і документами про історію морських військово-диверсійних сил і кілька приміщень, де будуть показувати військово-історичні фільми.

Музей підводних човнів почав роботу в 2002 році.

1 серпня 2005 відкрилася експозиція "Історія освіти та становлення Військово-морських сил України".

Тут представлені адміральські мундири командувачів - Кожина, Безкоровайного, предмети з підводного човна "Запоріжжя" - індивідуальний дихальний апарат, радіобуй, зимова форма підводника .

В експозиційному залі є стенди з прапорами ВМС ЗС України, нарукавними знаками різних підрозділів, кораблів управління ВМС. У залах експонується різне озброєння, яке використовується підводними кораблями, підводними човнами, морською піхотою, береговою артилерією.

Комбінована протиатомна фортифікаційна споруда для ремонту і укриття підводних човнів будувалася в період 1953-1961 років. Завод працював до 1993 року.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.