Спецпроект

Знайдені в Межигір'ї предмети мистецтва покажуть у Художньому музеї

Усе найкраще, що Янукович залишив по собі в колишній резиденції, покажуть у Національному художньому музеї.

Про це повідомляє ТСН.

Усього із Межигір'я до НХМУ привезли більш як півтисячі нових експонатів, серед них - ваза і тарілка роботи Пікассо, ікона Покрова XVII-го століття і навіть "Місячна ніч" класика-мариніста Івана Айвазовського.

Якщо навіть ці раритети покинули у Межигір'ї, можна тільки здогадуватись, наскільки цінні речі таки вивезли з України. "Начебто був Босх, начебто був Рембрандт, начебто, але підтвердження ми цьому не маємо", - зазначили музейники.

Найближчим часом знайдені у екс-резиденції екс-президента речі перевірять на автентичність і на походження. В Україні є цілий каталог мистецьких творів, які викрали із музеїв і приватних колекцій.

Тим часом експерти спробували оцінити картини, ікони, зброю, вази та інші артефакти, які можна роздивитися на записах із камер спостереження, що зафіксували організовану втечу Януковича з Межигір'я.

Експертами виступили куратор приватних колекцій, мистецтвознавець Едуард Димшиць і директор аукціонного та антикварного дому Леонід Комський.

За словами експертів, автором одного з лісових пейзажів є сам Іван Шишкін, а вартість такої роботи - близько $500 тисяч. Про те, що у колекції Януковича могла бути картина такої вартості, доводить факт виявленого у Межигір'ї полотна Василя Полєнова "Христос і грішниця", яке коштує приблизно 4 млн фунтів стерлінгів.

Серед зафіксованих камерами спостереження картин одна - із морським пейзажем - дуже схожа на творчість Айвазовського.

Разом із десятками картин та ікон із Межигір'я повивозили десятки чи навіть сотні антикварних ваз, статуеток і ще багато чого, запакованого у коробки.

Головний зберігач НХМУ Юлія Литвинець підтвердила Історичній Правді факт виявлених у Межигір'ї картин і приготування відповідної експозиції. Точна дата відкриття наразі невідома, оскільки зі знайденим іще працюють експерти.

Як відомо, від 22 січня до 15 березня 2014 НХМУ було зачинено у зв’язку із протистоянням на вулиці Грушевського та облогою території музею внутрішніми військами і спецпризначенцями.

У лютому працівники НХМУ висловили бажання отримати у свою експозицію катапульту, які використовували протестувальники під час сутичок. Зараз ця катапульта вже отримала охоронний документ від музею, повідомила головний зберігач Історичній Правді.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.