АНОНС: У Запоріжжі пройде фестиваль «ІСТОРІЯ.UA»

Український інститут національної пам’яті запрошує на прес-конференцію, присвячену фестивалю «ІСТОРІЯ.UA», який відбудеться 5 – 6 травня 2018 р. у Запоріжжі.

 

Фестиваль започаткований Українським інститутом національної пам’яті і вперше відбувся у столиці минулої осені під гаслом "Історія без брому і нафталіну".

У програмі події запланований допрем’єрний показ фільму "Таємний щоденник Симона Петлюри" за участю акторів та режисера Олеся Янчука. Показ фільму в Україні відбудеться восени, але вже у травні його безкоштовно побачать у Запоріжжі під час фестивалю.

Також перед мешканцями виступить гурт "Гайдамаки" та народні колективи Запоріжжя.

Окрім цього у програмі фестивалю ще понад 20 заходів, які відбудуться протягом 5-6 травня у Запоріжжі, серед них: презентації книг, майстер-клас з пошуку документів в архівах СБУ, дискусії, круглі столи, лекції.

Спікери:

Олена Халімон — начальниця Управління популяризаційно-просвітницької роботи Українського інституту національної пам'яті;

Ірина Пономаренко — головний спеціаліст Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації;

Марина Сотник — керівник відділу зв’язків із громадськістю Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки;

Оксана Герман — директор Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтва, координатор культурно-мистецької акції "Запорізькі обереги";

Любов Мороко — голова організації Благодійний фонд "Лебедія", координатор культурно-мистецької акції "Патріотична весна";

Віктор Текуч — директор видавництва АА "Тандем", партнер фестивалю "ІСТОРІЯ.UA";

Михайло Мордовськой — директор Запорізького обласного краєзнавчого музею.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Департамент культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА, Запорізька обласна універсальна бібліотека.

Час: 24 квітня, вівторок, 11:00

Місце: конференц-зал Запорізької обласної універсальної бібліотеки, просп. Соборний, 142

Контакт: Прес-служба Українського інституту національної пам’яті, +380 44 281 08 91

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.