На ВДНГ хочуть створити інтерактивний музей науки й техніки

У київському Експоцентрі планують відкрити перший музей науки та техніки з інтерактивними експонатами.

Про це повідомляє телеканал "Прямий".

"Ми вважаємо, що буде попит на такі теми, як фізика, космічна тема, може бути актуальною, тема агротехнологій і всього, що пов'язано з живою природою", - розповів директор національного комплексу "Експоцентр України" (ВДНГ) Євген Мушкін.

Музей розташовуватиметься в першому павільйоні ВДНГ. Позаду нього побудують ще один павільйон, щоб умістити всі експонати. Наразі організатори шукають гроші на спорудження такого музею. Їм необхідно 17 млн євро.

"У консервативному підході, коли його відвідуватимуть щонайменше 500-600 тисяч людей на рік, тобто це менше, ніж відвідують аквапарки, а фактично, буде відвідувати більше. Окупність проекту, в євро, менш як шість років", - зазначив Мушкін.

Зазначається, що максимальна ціна квитка для дорослого вартуватиме 180 гривень.

Нагадаємо, в Державному музеї героїчної оборони й звільнення Севастополя  оцифровують документацію фондової колекції.

У Києві відкрився Музей сім'ї та родоводу.

Трагедія і спекуляції. Що саме сталося 11 липня 1943 року на Волині?

Перебільшена кількість нападів на польські села стала хибним засновком, з якого зроблено висновок про масштабну операцію по всій Волині. А звідти зроблено висновок про існування наказу, що приписував цілковите знищення поляків, етнічну чистку.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.

Персональні повідомлення про відзначення повстанців нагородами УПА

В УПА та збройному підпіллі ОУН, що підпорядковувалися УГВР упродовж 40-х – 50-х рр. ХХ століття діяла цілісна система нагород. Персональні повідомлення про відзначення повстанців під час активної збройної боротьби зазвичай були усними, про що знаходимо інформації як у спогадах, так і в архівних кримінальних справах колишніх вояків. Проте, до нашого часу також дійшли документи, які підтверджують існування друковано-письмових персональних повідомлень про відзначення.