США повернули до Єгипту викрадений у 2011 році саркофаг. ВІДЕО

Влада США повернула до Єгипту викрадений у 2011 році позолочений саркофаг високопоставленого священника Неджеманха. Артефакт імовірно був створений між 50 і 150 роками до Р.Х.

Саркофаг придбали баєри ньюйоркського Музею мистецтв Метрополітен (Metropolitan Museum of Art) два роки тому, але їх ввели в оману за допомогою підробленої документації, повідомляє The Бабель із посиланням на ВВС.

Міністр закордонних справ Єгипту Самех Хассан Шукр оглядає саркофаг
Міністр закордонних справ Єгипту Самех Хассан Шукр оглядає саркофаг
ФОТО: REUTERS

Прокурор округу Манхеттен Сайрус Венс заявив, що саркофаг був проданий французьким дилером Музею Метрополітен за $4 мільйони. Музею було надано підроблену ліцензію на експорт з Єгипту 1971 року та підроблені документи про історію власності.

Адміністрація добровільно повернула саркофаг, коли зʼясувалося, що він крадений.

"Поки наше розслідування встановило, що цей саркофаг є лише однією із сотень старожитностей, викрадених тією ж транснаціональною організацією, що займаються торгівлею людьми", — додав Венс.

Саркофаг був викрадений з регіону Мінья в Єгипті й перевезений через Обʼєднані Арабські Емірати до Німеччини, де він був відновлений, а потім до Франції, де артефакт продали Музею Метрополітен.

Директор музею Даніель Вайс вибачився перед Єгиптом та заявив, що його установа стала жертвою шахрайства й мимовільним учасником незаконної торгівлі старожитностями.

Міністр закордонних справ Єгипту Самех Хассан Шукр заявив, що експонат буде виставлений на огляд у 2020 році в Єгипті.

"Ця справа стосується не тільки єгиптян, адже це наше загальнолюдське надбання, і ми відчуваємо, що всі маємо спільні цінності та є однією інтераціональною сімʼєю", — сказав Шукр на церемонії репатріації.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.