Зрілість - це визнати власний страх

Міністерство оборони України розробило зміни до законодавства щодо зниження граничного віку перебування призовників на військовому обліку з 27 до 25 років. Відповідний закон ще у травні 2023-го був ухвалений парламентом, проте Президент України не поспішає його підписувати. Та як було колись? У якому віці українці йшли воювати під час Першої та Другої світових воєн?

 

 
Євген Коновалець

Євген Коновалець

На момент початку Першої Світової - 22 роки.

Федь Черник

На момент початку Першої Світової - 20 років. Іде добровольцем в УСС. Загине 1918, у свої 24.

Роман Купчинський

Воїн, поет, пісняр. На момент початку Першої Світової війни - ті ж 20 років. Пішов добровольцем до УСС.

Олена Степанів

Перша жінка-офіцер у Європі. На момент вступу доброволицею в ряди УСС - 22 роки.

 
Олена Степанів

Роман Шухевич

Вступає в УВО 1923 року, вік - 16 років. Перший атентат у 19 років.

Любомир Полюга

Приєднується до підпілля у віці 20 років.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

На момент початку Другої Світової - 19 років. У свої 22 - керує молодіжним антинацистським підпіллям у Львові.

До речі, нагадайте, скільки було покійному Коцюбайлові у момент його першого бою? А "Скельдові"? І вони не одні.

 
Дмитро Коцюбайло

Далі.

Всьо, капець, позиційна війна, нас зливають, ойойойо....

1918 - 1920. Війна на три фронти, фронт сиплеться, тили шарпають різні отамани і отаманчики. Нульова підтримка Заходу. НУЛЬОВА. Навіть від'ємна - наприклад, блокували доставку ліків від тифу для армії УНР.

Рівень життя падає на рівень 18 століття.

Друга Світова.

Партизанська армія спершу проти нацистів, потім на два боки проти нацистів і більшовиків, потім до 1960-тих - проти тоталітарної наддержави, переможця у Другій Світовій. Без зовнішньої підтримки.

Порівняйте з сучасністю. На хвильку.

Ви не очманіли? Так Бога гнівити?

Страшно? Всім страшно. Я вам таємницю відкрию - зрілість не в тому, щоб вбивати віру псевдораціо, а щоб визнати свій власний страх і визначитися, що я роблю далі, аби щось змінити.

І не відбираю віру і силу у власних дітей.

"До ста чортів вас з вашими похоронними піснями!" (с)

І підіть арифметикою займіться і книжку яку з історії прочитайте, чи що.

Володимир Бірчак: Огляд книжки Войцеха Тохмана "Ти наче камінь їла"

Сильна і потужна книжка про геноцид босняків (мусульман Боснії і Герцеговини) сербами під час війни 1992-1995 років. Лише за приблизним підрахунками у тому конфлікті загинуло понад 30 тис. цивільних босняків, і переважна більшість з них – це жертви геноциду, здійсненого сербами. Читаючи книжку, підсвідомо з'являються аналогії із місцями сучасного геноциду українського народу: Буча, Ізюм, Маріуполь.

Іван Костенко: Передбачення майбутнього

Якщо ми за два роки пройшли шлях від суспільної неповаги по відношенню до ухилянтів, до того, що вони можуть бикувати на військовослужбовців ТЦК, маючи підтримку у вигляді населення, то ось вам невелике передбачення майбутнього.

Олексій Мустафін: Принцип велосипедиста

Поведінку володарів, які в прагненні влади і панування над сусідами самі себе заганяють у пастку, часто порівнюють з діями велосипедиста. Який тримає рівновагу лише доти, доки крутить педалі. А розганяючись – вже не в силах пригальмувати. Врешті-решт неважливо, йдеться про геніального полководця і державного діяча, такого як Наполеон Бонапарт, підозрілого й закомплексованого деспота, як Микола I, чи миршавого епігона царів і генсеків, як Володимир Путін.

Марина Траттнер: З днем народження, Ваше Величносте!

17 червня - день народження шведського короля Карла ХІІ - великого друга і протектора України. В Швеції його формально не прийнято любити. Тому, що він воював, і після його правління та завершення Великої Північної війни, Швеція втратила значну кількість територій. Він витрачав багато коштів на війну. В Швеції його день народження святкують деякі представники «правих радикальних сил».