Пам'яті Максима Кривцова "Далі"

З Максимом Кривцовим я познайомився у 2016-му році. Він читав мої дописи про створення нової бригади Нацгвардії 3018, яка буде готуватись як бригада легкої піхоти за зразком НАТО, і прийшов в одному з перших наборів. Далі помітно виділявся. Він воював добровольцем з 2014-го року у "Правому секторі", писав вірші та захоплювався фотографією, але твердо вирішив стати професійним солдатом.

 
Максим Кривцов "Далі"

З Максимом Кривцовим я познайомився у 2016-му році. Він читав мої дописи про створення нової бригади Нацгвардії 3018, яка буде готуватись як бригада легкої піхоти за зразком НАТО, і прийшов в одному з перших наборів.

Далі помітно виділявся. Він воював добровольцем з 2014-го року у "Правому секторі", писав вірші та захоплювався фотографією, але твердо вирішив стати професійним солдатом. Саме солдатом піхоти, кулеметником. І весь романтизм та лірика злітали на службі - він був чітким, дисциплінованим, невтомним, завжди своїм словом та прикладом мотивував бійців. При цьому у Максима був гострий військовий інтелект, він аналізував та критично ставився до багатьох процесів у армії, постійно думав над вдосконаленням.

Це був один з кращих солдатів, сильний, витривалий, потужний. Далі одного разу навіть серйозно травмував собі спину, оскільки щоденно тренувався у бронежилеті і не знімав пліт, але ніякі травми його не могли зупинити, він був одним із стрижнів колективу. Максим бачив багато безладу на фронті, і хотів стати учасником професійної бойової частини, щоб ефективно воювати.

Але керівництво України відмовилось під час АТО виводити бригаду 3018 у першу лінію попри зразкову підготовку, командирів-лідерів з бригади прибрали і багато бійців тоді звільнились по завершенні контракту, у тому числі Максим. Він хотів воювати за країну, а не служити на другій лінії.

Коли почалась війна, з 24 лютого 2022 Далі пішов добровольцем до складу Сил спеціальних операцій. Воював під Києвом. Потім був на багатьох ділянках фронту. Брав участь у балаклійському прориві, його група одна з перших увірвалась на околицю Балаклії 6 вересня 2022 року. Воював він також і на інших ділянках фронту. Регулярно дзвонив та писав мені, розповідав реальну обстановку.

Обурювався, що підрозділи спецназ постійно використовують як штурмові групи без необхідної вогневої підтримки, розвідки, планування, що призводило до невиправданих втрат.

Але як би критично Далі не мислив, він завжди чітко та до кінця виконував усі завдання, і робив усе можливе на своєму солдатському місці для знищення окупантів та наближення перемоги. Він був завжди надійним бойовим товаришем.

Він був достатньо відомим та з багатьма зв'язками, але не прагнув високих посад та більш безпечної служби, бо він вважав за необхідне бути там, де найважче, де його високий рівень підготовки буде максимально використаний.

А свій талант, свій дар поета Далі задіював на відпочинку. Для нього вірші були джерелом енергії. Він творив, тому що так відчував. Збірку віршів він написав буквально у проміжках між постійними бойовими завданнями.

Для мене було за честь, коли він дав мені почитати збірку віршів перед друком, і останнє його повідомлення мені було проханням надіслати адресу для відправки книги з автографом…

Максим Кривцов є одним з справжніх лицарів нашого часу, видатним Героєм війни за незалежність. Він був Воїном-Поетом, який надихав усіх, хто мав щастя та честь з ним спілкуватись, і кому він світив своєю чистою та вільною українською душею…

Зараз ми знімаємо відео пам'яті Максима, якщо хтось з друзів хотів би сказати про нього - напишіть, будь ласка.

Єфрем Лукацький: Камера, яка співчуває

Ще якихось чотири роки тому, перед початком війни, документальна фотографія в Україні вмирала. Мало кого у світі цікавили новини з України, а місцеві видання закривалися, насамперед звільняли фотографів, доручаючи текстовим журналістам фотографувати на телефон. Але війна змінила все. Тепер знімки знову стали потрібні. Кожен зі смартфоном став свідком. Вибух ракети — кров на асфальті — зображення в соцмережах.

Рефат Чубаров: Заява Меджлісу кримськотатарського народу щодо неприпустимості визнання Криму російським

Меджліс кримськотатарського народу – вищий представницький орган корінного кримськотатарського народу України – категорично відкидає будь-які пропозиції або дії, спрямовані на визнання російськими тимчасово окуповані території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, які є невід’ємною складовою частиною України в її міжнародно визнаних кордонах.

Олексій Мустафін: Гюнтер Гійом: шпигун, що керував справами німецького канцлера

Вранці 24 квітня 1974 року західнонімецька поліція затримала Гюнтера Гійома, особистого референта федерального канцлера Віллі Брандта. Двері будинку, де він жив разом з дружиною, референт відкрив «гостям» сам - як кажуть, у домашньому халаті. У чому його можуть звинуватити, Гійом вочевидь здогадувався, тому й не став відмовлятися, а одразу заявив: "Я офіцер Національної народної армії НДР та співробітник Міністерства державної безпеки. Прошу шанувати мою честь офіцера".

Олександр Зінченко: Чергова провокація з могилою українців на горі Монастир у Польщі

Що залишається польським правим, коли вони за 8 років нічого не змогли зробити, займаючись дрібними повокаціями та махінаціями у питанні складних питань спільної історії? Правильно - нові провокації, в сподіванні, що травмовані війною українці влаштують істерику та зупинять роботи в Пужниках і Углах.