Спецпроект

Митники не дали вивезти у Прагу радянський і царський рублі (ФОТО)

Митники зупинили незаконне вивезення старовинних монет з нашої держави, повідомляє прес-центр Держмитслужби України.

Золоту і срібну монети першої половини ХХ-го століття працівники митниці виявили у нашої співвітчизниці, яка відлітала до Праги.

На срібній монеті на аверсі: подвійне зображення робочого та селянина, на реверсі: герб СРСР, номінал монети "один рубль" і дата випуску - 1924 р.

На золотій монеті, 1901 року випуску, Російська Імперія, на аверсі зображено профіль імператора Миколи ІІ з написом "БМ Николай ІІ ...", на реверсі: герб Російської Імперії.

Вилучені монети: ліворуч - царська, праворуч - радянська

Монети знаходилися в одному з відділень жіночої сумки пасажирки і були виявлені під час здійснення митного контролю.

До речі, громадянка обрала проходження митного контролю в режимі "зелений коридор", де передбачено відсутність предметів, які підлягають обов'язковому декларуванню.

Жодних дозвільних документів на монети громадянка до митного оформлення не надала.

Складено протокол про порушення митних правил за ознакою ст. 339 Митного кодексу України.

У секторі «проблем ідеологічної боротьби»: історики та «перебудова»

Нині це Інститут історії України, а тоді слова "Україна" в назві інституту не було. Навіть у цьому в СРСР вбачали небезпеку. Всі спілкувалися російською, лише в одному відділі, де вивчали козаччину, українською. А аспірант Діма Табачник (який потім двічі у Януковича був міністром), ідучи до курилки повз цей відділ, казав: "Цвірінькають там цією українською"

Бабин Яр: гібридні контексти Сергія Лозниці

Мабуть, головною зіркою антиукраїнського шабашу, влаштованого цього року Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр» на багатостраждальних кістках його жертв, став кінорежисер Сергій Лозниця зі своїм фільмом «Бабин Яр. Контекст».

Валєр Бондар. Харківський літмузей. Середовище дев'яностих

Валєр Бондарь – «гуру і навчитель» Сергія Жадана, митець, який об'єднував творчу еліту не тільки в Харкові. Саме у майстерні Бондаря в ЛітМузеї виникло українське середовище неформалів ранніх 1990-х. Його рукою з кінця вісімдесятих – початку дев’яностих карбувалась в харківському просторі графіка перших кроків боротьби за самостійну, стильну і самодостатню Україну. І у дев’яності довкола Бондаря в Харківському ЛітМузеї сформувалося вільне від радянських кліше і провінційних комплексів мистецьке середовище

«…з крісом у руках, з пером чи живим словом» спадщина Євгена Побігущого

За життя Є. Побігущого-Рена його дописи в еміграційній пресі, передмови до окремих військознавчих студій, відгуки й рецензії на видання українською й чужими мовами, спогади, завуальовані псевдом «Євген Беркут», а виступи і вибрані доповіді – й поготів, ніколи не були зібрані під однією обкладинкою. З огляду на це у рік 120-ліття Є. Побігущого-Рена настав найвищий час подати сучасному українському читачеві його вибрані публікації, рукописи, виступи і листування.