Спецпроект

Митники не дали вивезти у Прагу радянський і царський рублі (ФОТО)

Митники зупинили незаконне вивезення старовинних монет з нашої держави, повідомляє прес-центр Держмитслужби України.

Золоту і срібну монети першої половини ХХ-го століття працівники митниці виявили у нашої співвітчизниці, яка відлітала до Праги.

На срібній монеті на аверсі: подвійне зображення робочого та селянина, на реверсі: герб СРСР, номінал монети "один рубль" і дата випуску - 1924 р.

На золотій монеті, 1901 року випуску, Російська Імперія, на аверсі зображено профіль імператора Миколи ІІ з написом "БМ Николай ІІ ...", на реверсі: герб Російської Імперії.

Вилучені монети: ліворуч - царська, праворуч - радянська

Монети знаходилися в одному з відділень жіночої сумки пасажирки і були виявлені під час здійснення митного контролю.

До речі, громадянка обрала проходження митного контролю в режимі "зелений коридор", де передбачено відсутність предметів, які підлягають обов'язковому декларуванню.

Жодних дозвільних документів на монети громадянка до митного оформлення не надала.

Складено протокол про порушення митних правил за ознакою ст. 339 Митного кодексу України.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.