Спецпроект

Герман каже, що не пропонувала віддати Софію Київську Московському патріархату

Заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман спростовує повідомлення деяких ЗМІ про нібито її пропозицію приєднати Національний заповідник "Софія Київська " до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Про це Ганна Герман заявила у коментарі кореспонденту УНІАН.

Вона уточнила, що на засіданні Громадської гуманітарної ради 22 грудня йшлося про те, щоб передати Національний заповідник "Софія Київська" під патронат Міністерства культури, оскільки цей заповідник, як і Києво-Печерська лавра, знаходяться у списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під одним реєстраційним номером.

"Чому ж в Україні Києво-Печерська лавра знаходить в управлінні Міністерства культури, а "Софія Київська" відноситься до Міністерства регіонального розвитку? Треба, щоб ці дві святині були під патронатом одного міністерства. Так зручніше їм допомагати, так зручніше робити плани з розвитку, реконструкції, реставрації", - пояснила Герман.

За її словами, інформація про приєднання Національного заповідника "Софія Київська" до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника - це "спекуляції, перекручена інформація, свідоме чи не свідоме введення в оману суспільства".

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.