Спецпроект

Адмінсуд розгляне "геройство" Бандери і Шухевича 2 серпня

Вищий адміністративний суд України розгляне справи про законність / незаконність присвоєння звання Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу в один день - 2 серпня.

Про це повідомив "Остров" із посиланням на юриста Володимира Оленцевича.

За його словами, він отримав повістку з Вищого адміністративного суду, в якій говориться, що о 09:15 2 серпня 2011 року у Вищому адмінсуді Україні відбудеться розгляд касаційних скарг В.Ющенка, Юрія-Богдана Шухевича, І.Макара та інших громадян на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2010 року.

Нагадаємо, що 21 квітня 2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд визнав незаконним і скасував указ президента України Віктора Ющенка від 12 жовтня 2007 року про присвоєння звання Героя України головнокомандувачу Української Повстанської Армії (УПА) Роману Шухевичу, який загинув в 1950 році.

Цим рішенням суд задовольнив скаргу, подану до суду професором Донецького національного медичного університету Анатолієм Соловйовим.

Оленцевич також повідомив, що отримав повістку з Вищого адмінсуду на розгляд касаційних скарг на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 2 квітня 2010 року та рішення Донецького апеляційного адмінсуду від 23 червня 2010 року про визнання незаконним і відміну указу президента України про присвоєння звання Герой України Степану Бандері.

"Засідання Вищого адмінсуду України у справі Бандери відбудеться також 2 серпня, о 14-00", - сказав Оленцевич.

Про попередній перебіг справ щодо присудження Героя України Степану Бандері і Роману Шухневичу читайте на "Історичній Правді".

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.

Професор Дмитро Білий: "Після геноциду на Кавказі залишилося не більше 10% черкеського населення"

У травні 1864 року на Червоній Поляні неподалік від Сочі відбулася остання битва з російськими військами черкеських воїнів, під час якої всі вони загинули. Власне, місцина отримала таку назву, бо вся вона була залита кров'ю. А вже 21 травня 1864 року російські війська влаштували переможний парад. Це означало остаточну поразку черкесів у війні, яку вони вели проти царської росії понад сто років.