Спецпроект

На Житомирщині відзначили 70-річчя створення "Поліської Січі" (ФОТО)

21 серпня 2011 р., в м. Олевськ Житомирської області вшанували 70-ліття утворення Олевської Республіки, з якої бере початок Українська Повстанська армія.

Про це повідомляє благодійна ініціатива "Героїка" .

Захід відбувся організаційними зусиллями правозахисника, голови Житомирської ВО "Свобода" Сидора Кізіна за підтримки жителів міста та мера Анатолія Повара, на кошти місцевих підприємців.

Саме 21 серпня 1941 р. священник Михайло Симонович, тодішній настоятель Миколаївського храму, на стадіоні м. Олевськ освятив стяги УПА "Поліська Січ". Відтак 21 серпня може вважатися днем заснування УПА.

Пам'ятний знак

Настоятель Св.Миколаївського храму м. Олевськ от. Сергій (УПЦ МП) відправив панахиду за загиблими вояками УПА "Поліська Січ" та освятив пам'ятний знак. Відбулись виступи громадських і політичних діячів з усієї України. 

Будинок, у якому був штаб УПА "Поліська Січ"

Земляки Бульби-Боровця з березнівського Товариства пошуку жертв війни та політичних репресій "Пам'ять" (Рівненщина), прибули на вшанування в реконструйованих одностроях "Поліської Січі".

Фото: ініціатива "Героїка"

Виступили художні колективи. Особливо присутнім сподобалось виконання Назаром Волощуком пісні "Про Поліську Січ" та виконана Олександром Задорожним улюблена пісня Бульби-Боровця "Очерет мені був за колиску" (її слова, до речі, написав Дмитро Фальківський - поет-чекіст - ІП) .

Бабин Яр. Дорога смерті

Назустріч бігли якісь люди: "Швидше! Швидше! Ешелони чекають!" Потім повз натовп проїхали вантажівки. Вантажівки були наповнені якимись речами. На речах сиділи німці, грали на губних гармошках, весело реготали. "Це нас дещо заспокоїло: хіба можна так реготати, коли там вбивають людей?"

Городниця: від унікального скарбу до давньоруського городища

У Городниці на Житомирщині, де в кінці серпня знайшли унікальний тисячолітній скарб із 38 срібниками, археологи виявили невідоме досі давньоруське городище

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.