Спецпроект

В Одесі відкрили пам'ятник Бабелю (ФОТО)

В Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття пам'ятника Ісааку Бабелю.

Про це повідомляють "Одеса.Коментарі".

Церемонія пройшла за адресою: вулиця Рішельєвська, 18, навпроти будинку, в якому жила сім'я письменника. Це місце було визначено рішенням Одеського міськвиконкому, а символічна закладка пам'ятника відбулася 24 березня.

 Пам'ятник Бабелю

Ісаак Бабель народився в 1894 році в Одесі. Закінчив Київський комерційний інститут. Після революції служив у ЧК. Як кореспондент газети "Червоний кавалерист" перебував у Першій кінній армії. Працював у Народному комісаріаті освіти, Одеському губернському комітеті тощо.

У 1939-му був заарештований і звинувачений в "антирадянській змовницькій терористичній діяльності". Розстріляний на початку 1940 року.

 Фото: odessa.comments.ua

Письменник написав близько 80 оповідань (найвідоміші цикли - "Одеські оповідання" і "Конармія"), дві п'єси, п'ять кіносценаріїв та публіцистику.

Нагадаємо, що вдова Ісаака Бабеля Антоніна померла в США у вересні 2010 року.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Брати Шептицькі і єврейський народ. Частина І

Одним із вагомих епізодів у життєписі Митрополита Андрея Шептицького, як і в життєписі його молодшого брата бл. свщмч. Климентія — Праведника Народів Світу, є їхня участь у порятунку галицьких євреїв у часи Голокосту. Більшість інформації черпаємо зі спогадів очевидців, Порятунок євреїв — спільна справа братів, як і діяльність, спрямована на погашення антисемітських настроїв у тодішньому суспільстві, хоча більшість документів підписана самим Митрополитом. Парадокс у тому, що о. Климентій Шептицький був визнаний «Праведником народів світу» за порятунок євреїв у часи Голокосту, натомість заслугам Митрополита Андрея у такому визнанні було відмовлено.

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.