Спецпроект

В Одесі відкрили пам'ятник Бабелю (ФОТО)

В Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття пам'ятника Ісааку Бабелю.

Про це повідомляють "Одеса.Коментарі".

Церемонія пройшла за адресою: вулиця Рішельєвська, 18, навпроти будинку, в якому жила сім'я письменника. Це місце було визначено рішенням Одеського міськвиконкому, а символічна закладка пам'ятника відбулася 24 березня.

 Пам'ятник Бабелю

Ісаак Бабель народився в 1894 році в Одесі. Закінчив Київський комерційний інститут. Після революції служив у ЧК. Як кореспондент газети "Червоний кавалерист" перебував у Першій кінній армії. Працював у Народному комісаріаті освіти, Одеському губернському комітеті тощо.

У 1939-му був заарештований і звинувачений в "антирадянській змовницькій терористичній діяльності". Розстріляний на початку 1940 року.

 Фото: odessa.comments.ua

Письменник написав близько 80 оповідань (найвідоміші цикли - "Одеські оповідання" і "Конармія"), дві п'єси, п'ять кіносценаріїв та публіцистику.

Нагадаємо, що вдова Ісаака Бабеля Антоніна померла в США у вересні 2010 року.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року

«Людина, що не має померти». Міф про Муссоліні

Зачарованість італійців своїм дуче тривала довго, але вщент розбилася через руйнівний результат воєнних операцій

«Расстрелян за националистическую деятельность…»: таємниця смерті Петра Франка

Петро Франко був розстріляний. Однозначно, що сталося це не швидше 6 липня 1941 р… Про конкретну дату страти поки що залишається лише здогадуватися…