Спецпроект

В Одесі відкрили пам'ятник Бабелю (ФОТО)

В Одесі відбулася урочиста церемонія відкриття пам'ятника Ісааку Бабелю.

Про це повідомляють "Одеса.Коментарі".

Церемонія пройшла за адресою: вулиця Рішельєвська, 18, навпроти будинку, в якому жила сім'я письменника. Це місце було визначено рішенням Одеського міськвиконкому, а символічна закладка пам'ятника відбулася 24 березня.

 Пам'ятник Бабелю

Ісаак Бабель народився в 1894 році в Одесі. Закінчив Київський комерційний інститут. Після революції служив у ЧК. Як кореспондент газети "Червоний кавалерист" перебував у Першій кінній армії. Працював у Народному комісаріаті освіти, Одеському губернському комітеті тощо.

У 1939-му був заарештований і звинувачений в "антирадянській змовницькій терористичній діяльності". Розстріляний на початку 1940 року.

 Фото: odessa.comments.ua

Письменник написав близько 80 оповідань (найвідоміші цикли - "Одеські оповідання" і "Конармія"), дві п'єси, п'ять кіносценаріїв та публіцистику.

Нагадаємо, що вдова Ісаака Бабеля Антоніна померла в США у вересні 2010 року.

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

4 вересня 1984 року поета Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у житловій камері бараку колонії особливо-суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Бездиханне тіло поета Стуса – у карцері, у цей самий день, роком пізніше. "Серце не витримало, з кожним може бути…" - передають слова табірного гебіста.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.