Чеченці врятували від Голодомору тисячі українців - Кадиров

Глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров заявив, що під час Голодомору тисячі українців утікали на Кавказ, де знайшли порятунок у родинах чеченців.

Про це Кадиров розповів у інтерв'ю українській інформагенції "УММА".

"Хочу нагадати, що в Чечні живуть і українці, - сказав президент. - Колись Голодомор погнав їхніх батьків, дідусів, бабусь на Кавказ. Люди йшли пішки, тисячами. У Чечні їх прийняли".

Чеченка у віці 127 років - найстаріша людина на Землі? (ФОТО)

Кадиров нагадав, що українців брали у свої домівки не влада, а звичайні селяни: "Приймали у сім'ї. Завдяки цьому багато тисяч життів було врятовано".

Президент зазначив, що "сьогодні на чеченському столі український борщ, а тим більше, "вчорашній" є таким же звичайним блюдом, як і в будь-якій українській хаті".

"А про слово "майдан" точаться суперечки - чи воно українське, чи то чеченське", - додав Кадиров.

Як убили Дудаєва. 15 років тому загинув перший президент Чечні

Останній Шухевич

12 січня відзначають День українського політв’язня – як згадку про масштабні арешти українських дисидентів 1972 року. З цієї нагоди ІП публікує інтерв’ю з Юрієм Шухевичем – одним із «могіканів», що відбув в радянських ув’язненнях 36 років.

Як і чому вікінги опинилися у Західній Україні

Як тут опинилися скандинави? Вони були важливою частиною державного апарату Русі, особливо в період правління князя Володимира. З літопису відомо, що Володимир був змушений тікати у Швецію після невдачі у міжусобній війні. Звідти він повернувся із армією варягів, які допомогли відвоювати спадщину.

“Какая разніца” і штрафи за російські вивіски: мовні пристрасті в Україні сто років тому

Мовне питання в Україні, здавалося б, остаточно вирішене та законодавчо врегульоване, знову з’являється на порядку денному – з подачі вже нової влади. Паралельно бачимо спроби назвати мову “причиною громадянської війни”, чинити опір подальшій українізації тощо. Нічого нового за останні 30 років? Насправді такі “мовні срачі” трусили Україну і після проголошення незалежності більше 100 років тому!

Степан Бойко. Як дядько Шухевича захищав головного комуніста Волині

На думку Степана Шухевича багато справ супроти членів КПЗУ було сфабриковано правоохоронними органами. Будучи одним із адвокатів на відомому «Володимирському процесі 151-го» 1926 р., він зазначав, що серед підсудних лише кілька осіб насправді сповідували комуністичну ідеологію, натомість, інші були «українцями, мешканцями Володимира», які «про комуну і комуністів… знали лише з книжок».