1995: Дудаєв про РФ: "Русизм страшніше фашизму". ВІДЕО

Уривок із інтерв'ю з лідером чеченського самостійницького руху 1990-х років Джохаром Дудаєвим.

Президент Чечні-Ічкерії порівнює сусідство з Росією з примусовим проживанням в одній клітці з диким ведмедем: "Заходь у клітку, подай йому лапу - і живи з ним дружньо. Ось що таке Росія".

Розповідає про опозицію, називаючи їх бандитами, яких Росія озброює і фінансує. "Звичайний русизм страшніше фашизму й нацизму. Змітає цілі народи з лиця Землі, обираючи найслабшу жертву".

Джохар Дудаєв (1944-1996) - депортований разом із іншими чеченцями в Казахстан у віці 8 днів. Генерал-майор авіації СРСР, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія, генералісімус ЧРІ. Убитий за наказом президента РФ Бориса Єльцина ракетним ударом.

Дивіться також:

1994: так починалася війна в Чечні. ВІДЕО

Як убили Дудаєва. Смерть першого президента Чечні

Чеченці врятували тисячі українців від Голодомору - Кадиров

Чому Путін підтримує Асада? Проводить паралелі між Сирією і Чечнею

Як полковник Буданов установлював "мир у Чечні"

Чеченці на війні. Друга світова

Інше за темою "Чечня"

Останні форпости “русского міра” на Одещині

Останнім часом Україна завдяки наполегливій праці істориків, публіцистів, журналістів і блогерів розбірливіше дивиться на власну минувшину. Тепер без особливих зусиль середньостатистичний школяр “на пальцях” може пояснити, що Чорне море не копали древні “укри”, українську мову не вигадували в “австро-угорському генштабі”, Ленін не те, щоби не “зробив Україну”, а й узагалі тут ніколи не бував. І, найголовніше, як виявилося, не сучасні українські можновладці “переписують історію”. Її переписали радянські історики-фантасти, а нині їхню справу продовжують російські неоімперські пропагандисти.

Харківські адреси Миколи Міхновського

Де мешкав і працював Микола Міхновський у Харкові? Це важливе питання для належного вшанування пам’яті основоположника української незалежності (самостійності) досі належним чином не досліджене. В Харкові, зокрема, дотепер немає йому пам’ятника.

Молоде життя Євгена Побігущого-Рена

Незважаючи на польську займанщину, українське життя в Коломиї, зглядно у молоді, дуже активне і рухливе. Діють у місті два українські покоління – батьки молодих людей, і вони самі – нове покоління українських патріотів. Оці "молоді" страждають від програної боротьби батьків, їхнього сидіння і квиління про те, що треба змиритися з фактичним станом. Натомість молоді час від часу все голосніше ставлять своїм завданням визволення рідної землі від окупантів і загарбників, особливо ті, що вже воювали за Україну

«Західні Креси»: українська спадщина східних земель III Речі Посполитої

На значній частині східних земель III Речі Посполитої протягом століть розвивалися українська культура і мова. Нині польське суспільство часто не бачить або недооцінює українського виміру культурної спадщини цих земель.