У Почаєві Януковичу подарували ікону з "капеланом УПА"

Під час святкування Різдвяних свят настоятель Почаївської Лаври подарував президенту Віктору Януковичу ікону з зображенням преподобного Амфілохія - канонізованого УПЦ Москового Патріархату святого, який допомагав підпіллю Української Повстанської армії.

Про це повідомляє новинний портал "За Збручем".

7 січня Янукович відвідав Різдвяне богослужіння в Почаївській Лаврі. На згадку про святкування Різдва Христового на Почаївській горі настоятель Лаври архієпископ Володимир вручив президенту ікону, яка, за словами священнослужителя, описує діяння на Почаївській горі від явлення Божої Матері.

Дядько і брат митрополита Володимира були підпільниками ОУН

На іконі зображені преподобний Мефодій, славний князь Костянтин Костянтинович Острозький (у монашестві – преподобний Федір), явлення Божої Матері у XIII столітті, ревностний подвижник і сповідник православної віри преподобний Іов і подвижник ХХ століття преподобний Амфілохій.

Видання нагадує, що преподобний Амфілохій, крім душпастирської служби та слави цілителя, відомий як "капелан УПА".

Детальніше про святого УПЦ МП Амфілохія, який допомагав підпіллю УПА, читайте на "Історичній Правді".

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.