Спецпроект

Кандидат організовує екскурсії в музей, яким керує його дружина

Кандидат-самовисуванець у виборчому окрузі №220 Валерій Міронов організовує екскурсії для школярів в Національний художній музей.

Про це повідомляє УП з посиланням на активістів громадянської мережі "Опора".

Кандидат пропонує школярам свого округу вхідні квитки в музей, де в.о. директора є його дружина Тетяна Міронова.

За інформацією "Опори", керівництво музею зобов'язало працівників провести у вересні і жовтні більше 50 екскурсій для школярів Подільського району Києва.

"Музейники не встигають виконувати такі обсяги роботи. До того ж не всі відвідувачі можуть потрапити на екскурсію через надмірну завантаженість", - зазначили в організації.

"На вході в музей школярам, ​​їх батькам і вчителям видають листівки, в яких громадська організація "Право киян" та її почесний глава Валерій Міронов запрошують долучитися до української культури і відвідати експозицію", - уточнили в "Опорі".

Такі дії кандидата є застосуванням непрямого підкупу виборців, а також інституційного адмінресурсу з боку його дружини, вважають активісти.

Як відомо, у липні цього року через протиріччя з керівництвом Національного художнього музею звільнився заступник гендиректора музею з економічних питань Микола Скиба.

Міронову було призначено в.о. гендиректора у квітні цього року, після скандалу зі звільненням попереднього директора Анатолія Мельника.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.