Спецпроект

В Аргентині з'явився музей мотоциклів і автомобілів

На півночі Аргентини, у місті Термас-де-Ріо-Ондо, відкрився Музей мотоциклів і автомобілів (Museo de Motos y Automóviles "Circuito Termas de Río Hondo"). Він обладнаний у внутрішній частині місцевого автодрому, займаючи в цілому площу в 2 500 квадратних метрів.

Про це пише Обозреватель.

Музей розділений на три поверхи, на кожному з яких виставлені різноманітні типи автомобілів і спортивних мотоциклів. Будівля була побудована таким чином, щоб забезпечити повноцінний вид на трасу Ріо-Ондо і місцеве водосховище. До складу експозиції увійшло двадцять автомобілів, у тому числі купе, яке належало аргентинському гонщикові "Формули-1" Оскару Гальвес, і болід "Формули-1" французького автогонщика Жана Алезі.

Окремий простір відведено спортивним мотоциклам. У 2013 році в місті пройде Гран-прі мотогонки MotoGP, і саме в цій частині музею відбудеться презентація цієї події. Остання гонка подібного класу в країні відбулася 14 років тому в Буенос-Айресі.

Місто Термас-де-Ріо-Ондо (Termas de Rio Hondo) знаходиться в провінції Сантьяго-дель-Естеро (Santiago del Estero) і приваблює туристів своїми термальними джерелами.

Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?

4 вересня 1984 року поета Юрія Литвина знайшли з розтятим животом у житловій камері бараку колонії особливо-суворого режиму ВС-389/36 у селі Кучино на Уралі. Бездиханне тіло поета Стуса – у карцері, у цей самий день, роком пізніше. "Серце не витримало, з кожним може бути…" - передають слова табірного гебіста.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.