Спецпроект

Відвідувачів Сікстинської капели будуть очищати від пилу і поту

У Сікстинській капелі в 2013 році планують встановити спеціальну вакуумну установку для очищення відвідувачів від пилу і бруду. Щоб туристи не шкодили експонатам, система буде розташовуватися просто перед входом в музей.

Про це пишуть podrobnosti.ua.

Система дозволить очистити взуття та одяг туристів від пилу, волокон та інших забруднень, що загрожують збереженню фресок Мікеланджело. Очищення вестиметься останні сто метрів перед входом у капелу, де покладуть килим.

Крім пилу і забруднень система буде очищати відвідувачів від поту, оскільки волога також шкодить настінному живопису.

Вартість вакуумної системи невідома, проте гроші на неї вже є.

У жовтні 2012 року, коли фрескам Мікеланджело виповнилося 500 років, Паолуччі заявив, що в тому випадку, якщо експеримент з новою системою провалиться, вхід в Сикстинську капелу буде обмежений, оскільки надмірна кількість відвідувачів може згубно позначитися на стані фресок. Поки, за твердженнями керівництва музею, стану фресок ніщо не загрожує.

Система клімат-контролю в Сікстинській капелі в останнє оновлювалася в 1990-і роки, однак за двадцять років кількість туристів зросла вдвічі і зараз становить близько п'яти мільйонів на рік. За день видатну пам'ятку Відродження, побудовану за замовленням папи римського Сикста IV, можуть оглянути до 20 тисяч чоловік. У Сікстинській капелі є фрески Мікеланджело, Боттічеллі, Перуджіно та інших майстрів.

Європейська орієнтація Симона Петлюри

Долаючи навалу збройних сил Російської Федерації, українське суспільство одночасно розгорнуло масштабну роботу по знищенню «русского мира» в найменуваннях міст, площ, вулиць. Та не слід забувати, що Росія не тільки нав’язувала нам свої цінності, у тому числі в топоніміці, але й деформувала національну пам’ять українського народу. Особливо багато грязюки наліплено на постать публіциста, державотворця, воєначальника, мислителя Симона Петлюри

Сюргюн. Мама думала, що нас везуть на розстріл

Уявіть себе на їх місці. У ваш дім на світанку вриваються озброєні люди, солдати. Дають 15 хвилин на збори. Відвозять на найближчу станцію. І додому ви зможете повернутися лише через 50 років.

Український вояк, який врятував десятки євреїв

Круглий сирота з Лемківщини. У 17 років, неповнолітнім, пішов воювати за Україну в складі Українських Січових Стрільців. Здобув дві вищі освіти в Празі. Став успішним бізнесменом в міжвоєнній Галичині. Для врятування євреїв створив окремий бізнес і рятував їх у промисловому масштабі. За що був, врешті решт, покараний нацистами. З Німеччини до США, його – вже немічного – витягнули вдячні євреї. Звати його Олекса Кривов'яза. Латинкою прізвище писав, як Krywowiaza

Авіація працює по «своїм», або Мулінська катастрофа 1945 року

У свідомості багатьох російських дослідників, радянсько-японська кампанія постає майже ідеальною. Мемуари, література, вікіпедія та військова хроніка повністю підтверджує це, даючи однобоку модель сприйняття минулих подій. Успіхи відомі – 700 кілометровий бліцкриг 6 танкової армії через Хінган, захоплення в полон 600 тис. угруповання Квантунської армії, мінімальні втрати, та прорив сучасної прикордонної фортифікаційної системи оборони японських військ. Але навіть і тут, можна знайти «підводне каміння», у вигляді фактів, що свідомо приховувалися роками. До таких подій відносяться і інцидент 16 серпня 1945 року, коли радянські впс розбомбили власні війська які дислокувалися біля міста Мулін