Спецпроект

В Енергодарі відкрили музей військової техніки

В м. Енергодар Запорізької області з ініціативи Запорізької АЕС на цьому тижні відкрився музей військової техніки під відкритим небом.

Про це пише УНІАН

В музеї, відкритому в парку Перемоги, для постійного експонування виставлені 9 одиниць військової техніки: два артилерійські знаряддя, танк Т-72, бойова розвідувальна машина, два літаки (Су-17 і МіГ-25), а також зенітна самохідна установка і два 37 -міліметрових зенітних знаряддя.

"Проект музею під відкритим небом і його дизайн був розроблений проектно-конструкторським підрозділом Запорізької АЕС. Зенітна установка і зенітні знаряддя встановлені на цьому тижні. Ці експонати - останні в музейному комплексі під відкритим небом. Тепер його комплектація повністю завершена", - повідомили в інформаційному центрі ЗАЕС.

Ольга Ільків, зв'язкова Романа Шухевича

Оля опинилася перед вибором – ковтнути ампулу з отрутою і видати ворогам важливу адресу, чи ковтнути адресу і пережити тортури. Вона вибрала перше

Від листа до ГУЛАГу: як МҐБ цензурувало пошту про операцію «Запад»

На Великдень 1948 року отець Володимир Марущак готував особливу проповідь. Він знав, що попри заборони й обмеження нової влади, відсвяткувати воскресіння Христа збереться чимало людей. 2 травня він відправив службу у старовинній церкві села Новий Кропивник, а тоді — виголосив промову, яка викликала сльози у багатьох присутніх

Квота на розстріл "ворогів народу": як праонука знайшла справу репресованого прадіда

У травні цього року при Архіві національної пам`яті відкрився Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Весь цей час співробітники допомагають сотням людей дізнатися, в яких архівах можуть зберігатися таємниці їхніх репресованих родин. Вікторія Тараненко з Дніпропетровщини стала однією з перших, кому вдалося знайти справу свого репресованого прадіда та нарешті дізнатися, за що його арештував НКВД у часи Великого терору.

Ігор Галагіда: «Зміна парадигми – з катів на жертви»

З одного міліцейського документу. Після вбивства українців правоохоронці розпочали слідство. Люди, що вижили, розповіли, що бандити ставили їм питання: хто з них русин, хто – поляк? Того, хто виявлявся русином, – убивали. Ми поки що не знаємо, хто вчинив цей злочин – члени підпілля чи просто бандити, але навіть другий варіант вказує на те, що й кримінальна діяльність могла все ж мати національний характер.