Москаль обурився тим, що в Україні продаються нацистські сувеніри. ФОТО

Народний депутат Геннадій Москаль придбав у магазині "Воєнторг" речі з символікою Третього рейху.

Про це Москаль написав у своєму фейсбуку.

"Оці, так звані сувеніри, я придбав вчора за 350 грн в київському магазині "Воєнторг-ДіСі" (на проспекті Возз’єднання,1) як доказ того, що в Україні вільно продається фашистська і нацистська символіка", - написав депутат.

 Фото з ФБ Москаля

"Це якийсь маразм - в Україні, яка чи не найбільше постраждала від Другої світової війни, пережила фашистську окупацію й трагедію в Бабиному Яру в різних точках продається ця гидота", - зазначив Москаль.

За словами нардепа, "виходячи з того, що ми, попри бажання влади, все ще хочемо до Європи (де за такі сувеніри передбачена кримінальна відповідальність)", він зареєстрував законопроект про заборону на законодавчому рівні використання фашистської символіки.

У квітні 2012 року депутати Львівської міської ради вдруге ухвалили рішення про заборону використання символіки СРСР, комуністичної та нацистської символіки на території міста. У травні суд у Львові відмінив цю заборону, повторно легалізувавши в місті серп, молот і свастику.

У листопаді 2011 року в аеропорту Бориспіль була припинена спроба торгівлі сувенірними ляльками Сталіна.

В лютому 2011 року у Верховній Раді України вже було зареєстровано проект закону, який передбачає кримінальну відповідальність або штраф до 17 тисяч грн за "пропаганду, публічне схвалення тоталітарної ідеології та практики комунізму і нацизму".

Антибільшовицький Блок Народів. Нове прочитання

Матеріали про Антибільшовицький Блок Народів (АБН), які зберігаються в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України, дають змогу в нинішній ситуації під дещо іншим кутом зору подивитися на імперську політику Москви в усі періоди її існування в тих чи інших державних утвореннях і належним чином оцінити зусилля діячів українського-національно-визвольного руху, які намагалися об’єднати поневолені народи в боротьбі з імперією зла, застерігали увесь цивілізований світ бути пильними, згуртованими і не мати жодних ілюзій стосовно справжніх намірів кремлівських керманичів

Про український борщ з історичними приправами

На початку 2020 року київський ресторатор Євген Клопотенко виступив з благородною ініціативою внести культову українську страву – борщ – до списку світової нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Справу підтримало Міністерство культури. 1 липня 2022 року борщ включено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони

Принцип доміно. З чого почалася Велика Війна

Сім пострілів сербського студента Гаврила Принципа призвели до початку Першої світової війни. Але чому вбивство спадкоємця престолу Габсбургів мало такі катастрофічні наслідки для всього людства? Хто побачив, що політичні сили розставлені, як доміно, і запустив механізм, який перекроїв карту Європи?

Скаутське братерство Литви та України

На початку ХХ століття уся Литва і значна частина України перебувала під кількасотлітньою російською окупацію. Українцям, до певної міри, пощастило більше, бо частина українських земель входила також і до складу Австро-Угорської імперії, під більш демократичною владою, керованою з Відня австрійським імператором (цісарем). Саме тому український скавтинг зміг організуватись у 1911 році