Москвичі думають, що Куликовська битва - це Друга світова. ВІДЕО

З нагоди Дня Перемоги російський телеканал "Дождь" зробив експеримент - провів опитування на вулицях Москви на тему історії Другої світової війни. Результати викликали скандал.

Питання перехожим ставили каверзні та з відвертим сарказмом, пише "Газета.ua".

Так, ведучий на повному серйозі запитував яка битва у Другій світовій стала вирішальною - Куликовська чи бій на Чудському озері, коли німці втопилися у важких обладунках під льодом.

Також журналіст запитував, хто зробив у розгром нацистів більший внесок - Жуков чи Барклай де Толлі, а також чи справедливо, що Австралія за результатами Другої світової війни належить Угорщині. Багато людей вагалися або уникали відповіді.

Відео вже викликало резонанс у мережі.

Користувачі поділилися на тих, хто з жахом обурюєтья неосвіченості росіян і тих, хто звинуватив канал "Дождь" у фальсифікації - мовляв усі правильні відповіді були просто вирізані при монтажі.

Дивіться також:

"Русское единство": Кутузов звільняв Крим від фашистів. ВІДЕО

12% британської молоді впевнені, що Ватерлоо - це Перша світова війна

Костусєв привітав одеситів плакатами з румунськими окупантами. ФОТО

Інші матеріали за темою "День Перемоги"

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.

Професор Дмитро Білий: "Після геноциду на Кавказі залишилося не більше 10% черкеського населення"

У травні 1864 року на Червоній Поляні неподалік від Сочі відбулася остання битва з російськими військами черкеських воїнів, під час якої всі вони загинули. Власне, місцина отримала таку назву, бо вся вона була залита кров'ю. А вже 21 травня 1864 року російські війська влаштували переможний парад. Це означало остаточну поразку черкесів у війні, яку вони вели проти царської росії понад сто років.