Виставку про антирадянські повстання відвідали більше тисячі харків'ян

З 25 по 27 травня у Харкові, в приміщенні Свято-Дмитрівського храму експонувалася виставка "Народна війна", присвячена українському визвольному руху 1917 -1932 років.

Протягом трьох днів виставку відвідали більш ніж тисяча мешканців міста, повідомляють у Харківському осередну Молодіжного Націоналістичного Конгресу, який був співорганізатором заходу.

Голова Київського товариства "Меморіал" ім. Василя Стуса Роман Круцик розповів про мету експозиції, цікаві факти з історії, та про роботу, що велася над нею.

 

Організаторам уперше вдалося зібрати дані про кількість повстанських загонів та збройних виступів проти окупаційної влади в Україні.

 

"Виставка ламає стереотипи, про те, що повстанський рух в основному розгортався на теренах західної частини нашої держави, - зазначила представниця МНК Олена Лавриненко. - Виявляється, він був і на Східній Україні, та ще й який!"

Дивіться також:

Виставку "Народна війна" викладено в інтернет. ФОТО

"Народна війна". Картинки з виставки. АРТЕФАКТИ

Як черкаські селяни боролися з комуністами у 1920-му

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.