Спецпроект

Музей нафти під відкритим небом будують на Прикарпатті

Музей нафтопромислів Галичини будують під відкритим небом у селі Пнів Надвірнянського району на Прикарпатті. Експозицію розмістять на території навчального комбінату ПАТ "Укрнафта".

Про це пише ukrinform.ua.

Автор ідеї музею - Інститут історії Надвірнянського району.

Музей планує відобразити історичну, навчальну та пізнавальну сферу нафтопромислової галузі, яка близько 200 років розвивається в регіоні. На території музею можна буде не тільки зустрічати туристів, а й готувати фахівців близько 100 робочих професій.

Макет музею під відкритим небом виготовили учні Надвірнянського КПК № 21. В якості замовника проекту виступив підрозділ ПАТ "Укрнафта" - НГВУ "Надвірнанафтогаз". На території навчального комбінату ПАТ "Укрнафта" площею в 0,7 га розмістять музейні експозиції. Їх уже готують у натуральну величину. Висота окремих одиниць нафтового устаткування досягає 9 - 13 метрів.

Музей нафтопромислів Галичини планують відкрити у вересні, до професійного свята нафтовиків. Він стане першим музеєм нафти під відкритим небом в Україні. Подібні діють у Польщі, Румунії, Норвегії, Єгипті та Індонезії.

За ліквідацію Коновальця – трикімнатна квартира і 1000 рублів на меблі

В архівних фондах розвідки знайдено матеріали, які проливають світло на деякі подробиці широкомасштабної операції з ліквідації голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, яку 23 травня 1938 року здійснив Павло Судоплатов за прямою вказівкою Йосипа Сталіна. Нові свідчення злочину більшовицького режиму проти українського визвольного руху ґрунтуються на письмових доповідях одного з головних фігурантів справи Василя Хомяка – особливо цінного агента ГПУ/НКВД УСРР, який діяв під псевдонімами "Лебедь" та "82" і якому вдалося впровадити убивцю у близьке оточення лідера українських націоналістів під виглядом свого родича.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.

Інтелектуали за викликом. Хто й навіщо створив легенду про "Петра Великого"

Як європейські інтелектуали волею, чи неволею допомагали російському імператору Петру І відбілювати власну репутацію.