АНОНС: Міхеіл Саакашвілі у телевізійній "Історичній Правді"

6 серпня "Історична правда" присвятить ефір п’ятій річниці воєнного конфлікту, який характеризують як російсько-грузинську війну у серпні 2008-го.

Глядачі програми матимуть змогу побачити ексклюзивне інтерв’ю для каналу ZIK президента Грузії Міхеіла Саакашвілі.

У розмові з ведучим проекту Вахтангом Кіпіані пан Саакашвілі, зокрема, розповість про таке:

- Чому світова спільнота фактично "сором’язливо заплющила очі" на неприховану агресію Росії проти Грузії;

- Якою була участь американського військового флоту у подіях серпня 2008-го;

- Чи справді грузини вірять у те, що російські вояки колись залишать новозбудовані бази на де-юре території Грузії?

"Історична правда з Вахтангом Кіпіані" – щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK.

Крім того, програма "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" продемонструє унікальний відеоматеріал, в якому Владімір Путін відкрито визнає, що план воєнних дій проти Грузії Кремль розробив задовго до 2008-го – і крок за кроком Москва його реалізовувала.

Також в ефірі програми прозвучить заява "неофіційного глашатая" намірів теперішнього керівництва Російської Федерації – Владіміра Жиріновского.

Жиріновскій невдовзі після війни серпня 2008-го відкритим текстом заявив, що мешканці самопроголошеної Абхазії мають стати "рабами Москви", а територія Південної Осетії потрібна Росії винятково для створення велетенської "антинатівської" військової бази.

Дивіться також інші матеріали за темою "Російсько-грузинська війна 2008"

Леся Бондарук: «Справа Юрія Дмитрієва не в обвинуваченні, а в замовленні проти нього…»

«Правда – найдієвіший спосіб проти брехні та беззаконня. Безсовісність Кремля сягає свого апогею. Безсовісно і безцеремонно вони проводять попередню імперську політику, намагаються з «гебешною удалью» викручувати руки новим незалежним державам. Мені соромно… А всередині Росії вирощується новий культ – Путінсько-поліцейський. Гебісти та інші силовики обнагліли вище можливого. Знову починається гонка озброєння, починаються шпигунські процеси… У країні нагнітається істерія «екстремізму», під цю дудку відбуваються найпідліші речі…»

Мустафа Джемілєв: Коли в історії людства окупанти йшли із зайнятої території самовільно та без тиску?

Сталінська депортація у дитячому віці до Середньої Азії, 15 років у тюрмах та колоніях, 303 дні голодування та внесок у повалення радянського союзу, повернення до Криму та створення системи органів національного самоуправління, окупація півострова Росією та заборона в’їзду на Батьківщину, врешті-решт статус живої легенди. Це невичерпний перелік біографічних віражів лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Перші залізниці і перші залізничні катастрофи в Україні

Перші залізниці на сучасній території України з’явилися протягом 1860-х років – це була залізниця із Відня через Краків до Львова і Чернівців. На Наддніпрянщині перші колії поєднали Курськ із Харковом, Києвом і Одесою. В кінці 1860-х років сталися і перші залізничні катастрофи, про які я Вам і розповім.

12 цитат від Володимира Винниченка

Є певна плутанина з датою народження Володимира Винниченка. Є дата, записана його дружиною. День, який назвав він сам. І дані з метричного запису. Різниця – у межах трьох днів: 14, 15 та 16 липня 1880 року. І це без врахування переводу зі старого на новий стиль календаря.